Teraz jest sobota, 19 wrz 2020, 07:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wszystko nt innych samochodow niż Skoda Felicia i nie tylko 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.6 MPI 75 KM
Post Re: Wszystko nt innych samochodow niż Skoda Felicia i nie t
faraday napisał(a):
ARMADA i co przeszedł Ci ten victoriański styl z królewskiego rodu ? :hyhy:

Ktoś kto kupuje u nas auto typu rover 75 stawia ponad praktyczność i koszty eksploatacji jego styl.
Segment E, mało popularny u nas... taka mieszanka musi oznaczać droższa eksploatację. Jak podołasz i nie stanowi to problemu, a chcesz coś nietypowego to auto idealne dla Ciebie :hyhy:
Na forum rovera doradzą na pewno jaki silnik wymaga najmniej uwagi.

Osobiście jakbym szukał auta szalonego nietuzinkowego i za nieduże pieniądze to bym kupił pt cruisera 2.0 w benzynie, bo lubie retro.

Nie brałem nigdy tej marki pod uwagę. Znajomy kupił przed świętami 75 i chwali sobie. Wcześniej miał jakiś inny model i nic poza Roverem nie widzi. Niestety mieszka na Śląsku i nie mam czasu by się tam wybrać. Pewnie przed wakacjami podskoczę.
Nie przeszedł mi "victoriański styl" :D Zakochałem się w stylistyce tego auta i w tym, jak wygląda wewnątrz. Cóż, jedni się wzdrygną a inni, jak ja cicho westchną :P
Póki co, z z ebranego info wychodzi na to, by szukać diesla 2.0 lub benzyny 1.8 w automacie, bo w manualu pada pompa sprzęgła. Ruda albo nie lubi tego auta, albo ubuje się tylkko w progach. Kuwa, dylemat mam :D

sobota, 4 lut 2017, 18:23

ARMADA napisał(a):
@felippe

Octavia też jest w kręgu zainteresowania. Jest większa, co działa na plus. Nie wiem czy ma problem z blachami, czy takie egzemplarze zalewają alledrogo, ale to póki co skuteczny hamulec przed postanowieniem zakupu.

Rdza? w Octawi? Moim zdaniem jak ktoś przerysował/wgniótł i nic z tym nie zrobił to nie ma się co dziwić że korozja się bierze za blachę, tak apropo siostra ma fabię i prawy próg był robiony, a lewy oryginalny jak to blacharz określił, czyli prawy pukany jak nic.

Na skodowce widziałem ze ktoś sprzedawał OctawieI, sedan 1,6 kolor czerwony z dosyć bogatym wyposażeniem za 4,7k (coś takiego), nie wiem czy nadal aktualne i czy kolor by ci pasował, ale moim zdaniem warto się zainteresować.

sobota, 4 lut 2017, 19:42

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
felippe nie ktos tylko mały :)
ogłoszenie jest tu -- klik

sobota, 4 lut 2017, 19:50
Zobacz profil WWW

serio ja bym tej octavii nie kupił. skoro jest dodawana nowa przepustnica to czemu jej nie zamontował i zlikwidował falujących spadających obrotów? jakoś unikał odpowiedzi na moje pytanie :) więc podejrzewam problem z czymś innym mniej lub bardziej skomplikowanym (jeśli sam nie mógł dojść do tego co jest grane). poza tym tam była skrzynia robiona albo wymieniana, bo chyba poprzedni właściciel zrobił jakąś sztuke. tak samo jeśli w silniku wymienione tyle rzeczy to auto musiało dostawać w dupe wcześniej lub zaniedbywane naprawy. w dodatku, żeby jakoś wyglądała musisz troche zostawić u lakiernika.
po zrobieniu wszystkiego na cacy wyjdzie wartość sprawnej świeższej octavii :) więc pomyśl czy jest sens kupować skarbonkę.

rdza w octavii predzej czy później wychodzi na tylnej klapie koło plastiku nad rejestracją, u mnie na progu jakieś minimalne purchelki, nad szybą na dachu malutkie ubytki w lakierze od kamieni, ale bez rudej jeszcze.

sobota, 4 lut 2017, 20:22
Zobacz profil WWW

jestem tego samego zdania co militarius , niestety dla małego... Choć octy na żywo nie widziałem, to były w niej różne cuda po jakimś "naciąganym niemieckim turku".
Że w ogóle ktoś w niemczech tak niechlujnie serwisuje auto... Miało na pewno wieeeeelu poprzedników a takie auta zawsze maja coś do ukrycia mimo szczerych dobrych chęci kolejnych sprzedających..
i mimo obecnie wyremontowanego silnika i paru indywidualnych poprawek blacharskich, ja bym sie w nia nie pchał. Szkoda by mi było czasu i nerwów na poprawianie auta o którym wiem, że nie miało jednego właściciela i nie było rozpieszczane.

w ogóle trafić auto ładne zadbane i dobre po kilku właścicielach to chyba trzeba mieć albo duzo szcześcia, albo nie miec specjalnie wymagań co do stanu pojazdu poza ładnym lakierem i ogólną prezencją.

sobota, 4 lut 2017, 23:42
Zobacz profil WWW

Felicjanie ;)

Prawdopodobnie będę miał w okolicach czerwca, kupca na moją Felę. Jest to osoba z pracy, a dokładnie z pionu administracyjnego. Jednak nie to jest istotne, a perspektywa zakupu kolejnego auta. Jako, że nie śpię na kasie i kredytów nie chcę brać (wystarczy mi hipoteczny), chcę na nowe auto przeznaczyć do 5k. Wiem, jedni prychną, że za te pieniądze mogę wózek złomu kupić, ale chciałbym usłyszeć porady wnoszące coś do mojego tematu. Wyżej pisałem o Roverze, ale niestety fora tematyczne nie rozwiewają moich wątpliwości i stwierdziłem, że nie będę eksperymentował. Może kiedyś. Oglądałem Octavki pierwszej generacji, Mondeo 3 generacji, Focusa pierwszej generacji i ewentualnie Passata b5. Tak, wiem - ostatni w 1.9 TDi i będę królem polskiej wsi.
Moje spostrzeżenia są takie, że:

- Ford - tanie części, korozja (choć Focusy żre mocniej niż moją Felę), Mondeo z ciekawym wyposażeniem (w stosunku do Feli oczywiście), dużo miejsca wewnątrz
- Octa - nieco ubogie (puste - brakuje mi słowa) wnętrze, przód to kalka Feli, tanie części ;P
- Passat - części w dobrych cenach, brak lub dobrze szpachlowane miejsca korozji, "passat jest zajebisty*"- cytat Kickstera z yt

Póki co skłaniam się do Mondka mk3 - na portalach sprzedażowych, podobnie jak Fela - auto jest niedoszacowane, albo przeszacowane, bo widełki to od 3k do 8k za podobny rocznik.
Czy moglibyście w sportowym skrócie napisać z doświadczenia, jakie silniki będą tymi najmniej awaryjnymi i jednocześnie w miarę oszczędnymi?
Dodam tylko, że w Mondku chwalą benzyny i jeden silnik diesla 2.0 TDDi

jedno z ogłoszeń:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-benzyna-jasna-skora-bogata-wersja-ID6yLUC7.html#883b0fada1

sobota, 18 lut 2017, 20:30

Silnik: inny...
sąsiad ma takiego mondka, tyle że w dieslu, sypie się to strasznie...

a nie myślałeś o łałdi np.
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-I ... 7efd6f5b64
Dobre wieczne auta :) ten to tylko przykłąd, bo ma duży motor i 4x4 ale w LPG dużo nie spali :)

toyota starlet 1.3, mercedes-benz 190E, mazda 626GD coupe@MX6 GT turbo, nissan sunny coupe b12, subaru impreza GF 2.0, peugeot 106 1.0, audi 80 b3 1.9d, mazda mx3 1.8 v6, Felicia ROST STYLE, citroen berlingo 1.8

sobota, 18 lut 2017, 23:45

focus - wielowahacz tył, deska i fotele paskudne moim zdaniem, benzyny lubią olej, za 5k kupisz jakiegoś szrota :P
octavia - do 5k znajdziesz po wielu trudach roczniki 98-99 po kij wie jakim przebiegu i użytkowaniu.
passat - dojechane i kręcone, trafienie dobrej sztuki w tych pieniądzach zapomnij, tym bardziej diesel :)

ja bym brał fabię w kombi tylko silników mocnych to nie ma. budżet niestety jest jaki jest, ale chyba lepiej kupić auto półkę niżej w lepszym stanie niż dokładać do lepszego ale szrota. ewentualnie cordoba vario, volvo V40, corolla E11
sam się teraz rozglądam za czymś dla dziewczyny w budżecie 8k, ale jest niestety słabo.

niedziela, 19 lut 2017, 08:47
Zobacz profil WWW

militarius napisał(a):
focus - wielowahacz tył, deska i fotele paskudne moim zdaniem, benzyny lubią olej, za 5k kupisz jakiegoś szrota :P

zmeczone życiem benzyny tak, ale nie jest to norma na pewno i trzeba to podrkeślić.
Zgadzam się , że za 5 tys będzie to niestety raczej trup pijący olej.
Takiego focusa najlepiej z pierwszej reki, żeby znac historie co było robione

ARMANDA, astra g

niedziela, 19 lut 2017, 23:10
Zobacz profil WWW

na pewno prędzej diesle będą dojechane niż benzyny... astry g też rozbieżności są naprawdę duże od 3 do 13 tys zł. silnik chyba 1.7 isuzu był dość fajny. poza tym ruda bierze chyba każdą sztukę, głównie błotniki. poza tym fajne proste autko :) i duży bagażnik.

poniedziałek, 20 lut 2017, 00:19
Zobacz profil WWW

Astra G też jest na celowniku, jak i Reanult Laguna II (choć w tym aucie podobno pada elektryka, ale cóż - w każdym coś pada ;)).

poniedziałek, 20 lut 2017, 08:26

laguna II tylko po FL / ph2

poniedziałek, 20 lut 2017, 14:52
Zobacz profil WWW

ARMADA napisał(a):
Astra G też jest na celowniku, jak i Reanult Laguna II (choć w tym aucie podobno pada elektryka, ale cóż - w każdym coś pada ;)).

Astra G, miałem i nie polecam silnika 1.6 16V jak coś to celuj w 1.8. Ten mniejszy bierze olej, dużo oleju, do tego awarie cewki, egr, a także sterownika wentylatorów.

Właśnie przymierzam się do sprzedaży Astry G 1.6 16V z LPG, tak jak pisze kolega, bierze sporo oleju, przez 7 lat użytkowania: wymieniłem cewkę, egr i 2x sterownik wentylatorów, teraz też się zepsuł i czeka kolejna wymiana. Z zalet to jedynie fajna kultura pracy silnika, jest mega cichy i bardzo zwinny.

Ostatnio edytowano środa, 4 paź 2017, 18:16 przez szymonbrachak85, łącznie edytowano 1 raz

środa, 30 sie 2017, 22:06

1.8 jest najlepszy z najlepszych tez go polecam, Ten silnik sie naprawde udał :) z18xe lub x18xe bodajrze (w astrze g ten drugi chyba)
1.6 ma nieszczesny egr, sam miałem z nim problem (Wyczyscic lub wymienić na nowy ewentualnie zaślepić i miec spokój na zawsze) Co do brania oleju to zalezy chyba od stopnia zużycia jednostki bo moja na 10 tys km może z pół litra półsyntetyka podbierała, ale faktem jest, że 1.8 sa jakies trwalsze i sam gdybym kiedykolwiek znowu wpadł na pomysl kupienia astry G (w co wątpie) to tylko z 1.8 . Nie zgadzam się z tym, że żre je ruda. Bite lub poprawiane tak. Niemieckie pełny ocynk i blacha jest naprawde żywotna. Producent w astrze g daje gwarancje na blache 12 letnią, także wiem co mówię.

środa, 30 sie 2017, 22:14
Zobacz profil WWW

Postaram się krótko opisać sprawę ;)

Kupiłem w okazyjnej cenie 1.5k Fabię mk1 (wersja Fresh dla ścisłości) i mam kilka pytań, bo choć przegląd przeszła bez większego problemu (uszkodzony czujnik świateł STOP i nieszczelny korek spustu oleju), jest kilka spraw, o które chcę podpytać.

- radio gra na jeden głośnik (w Fabce mam 4 głośniki). Wyciągnąłem niefabryczne radyjko i zauważyłem, że oryginalne przewody są przecięte i zmostkowane przez jakiegoś trytytkarza. Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić, jak sprawdzić prawidłowość połączeń z instalacji auto do kostek? Zakładam, że może to być przyczyną braku dżwięku w pozostałych trzech głośnikach.

- auto należało do faceta, który pracuje w stoczni przy piaskowaniu elementów konstrukcyjnych. Lakier na aucie jest lekko chropowaty i z bliska widoczne są paproszki, jak wyżej wspomniany piasek tudzież pył z piaskowania. Myjnia nic nie dała i zastanawiam się, jak potraktować karoserię, by była gładka i nie zniszczyć lakieru?

- sprawa chyba ostatnia. Poprzednik lał olej 15w30 (lub 15w40-z głowy nie powiem). W necie czytam różne opinie, ale większość skłania się do tego, że lał niewłaściwy olej, który dość źle traktuje m.in. włek rozrządu. Czy przy najbliższej wymianie oleju mogę zrobić 10-cio minutową płukankę Liqui Moly i zalać Fabkę 5w40? Czy nie będzie swego rodzaju "szoku" dla motoru?

Z góry dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wypocin ;)

niedziela, 22 paź 2017, 18:24

ARMADA napisał(a):
Postaram się krótko opisać sprawę ;)

Kupiłem w okazyjnej cenie 1.5k Fabię mk1

- sprawa chyba ostatnia. Poprzednik lał olej 15w30 (lub 15w40-z głowy nie powiem). W necie czytam różne opinie, ale większość skłania się do tego, że lał niewłaściwy olej, który dość źle traktuje m.in. włek rozrządu. Czy przy najbliższej wymianie oleju mogę zrobić 10-cio minutową płukankę Liqui Moly i zalać Fabkę 5w40? Czy nie będzie swego rodzaju "szoku" dla motoru?
)

jaki tam przebieg jest? jeśli długo jeździł na tym 15w to ja bym zrobił płukankę i zalał półsyntetykiem, a póxniej przy kolejnej wymianie znów płukankę i syntetyk Tak na wszelki wypadek... Z drugiej jednak strony w aucie za 1,5 tys poszedłbym na całość :)

środa, 25 paź 2017, 21:29
Zobacz profil WWW

156.500, to tak zaokrąglając. A propos wartości auta - auto zostało kupione od zięcia mojego szefa. Stało pół roku pod blokiem, bo ów zięć kupił sobie nowego Dustera, a Fabka zapuszczała korzenie. Szef wiedząc, że postanowiłem Felę sprzedać zaproponował, by może zainteresować się Fabią. Zięć jest mało ogarnięty w kwestie mechaniki, ale samochód do końca serwisował. Miał gdzieś, czy sprzeda za grosze, czy odda na złom, więc grzechem by było nie skorzystać z okazji i pojechałem by samochód obejrzeć. Oprócz zalakierowanego odprysku, który powstał na skutek bliskiego spotkania z dyszą Karchera, wszystko gra. Korozji brak, ale z tego co wiem, Fabia ma całkiem przyzwoitą ochronę blachy. Na przeglądzie wyszedł uszkodzony czujnik światła stopu i słabo trzymający korek spustowy oleju. Reszta utrzymana dobrze. Rozrząd wymieniony przy 140.000. To tak gwoli wyjaśnienia wartości zakupionego auta ;)
Olej, o którym wspomniałem był wymieniany półtora roku temu. Zamówiłem już 10w40 i filtr, zatem za tydzień będę wymieniał, a za rok przesiadka na 5w.

czwartek, 26 paź 2017, 18:38

jeszcze apropo astr G taką miałem kiedyś, tutaj macie przykład jak wygląda niewalona 19 letnia astra z niemiec podkreslam z niemiec (nie fabryka gliwice):)
Znajomy jest pod hanoverem i oglądał własnie ta sztuke dla jednego klienta z polski. Blacha Igła, auto za 1,3 tys EUR 1.6 139 tys km przelotu i 1 własciciel pomijając oczywiscie ten autohaus. .

Najlepiej taką z silnikiem 1.8 z18xe 125 KM i wtedy zarówno blacha jak i silnik solidne i tanie bo stare do tego wyposażenie wymagane minimum już jest w tych pieniądzach :)

klik

Obrazek
Obrazek
Obrazek

sobota, 20 lip 2019, 12:06
Zobacz profil WWW

Witam Panowie

Powoli rozglądam się za drugim autem, chciałbym się was doradzić, raczej szukam auta z grupy vw, ale nie ukrywam że najlepiej mi leży napęd na tył.

Interesuje mnie auto z silnikiem R4 raczej wolnossące
koniecznie automat 3 lub 4 biegowy
gaźnik + gaz, system wtrysku inny niż K oraz KE Jetronic + gaz lub po prostu "normalny" wtrysk + gaz, w grę wchodzą też stare diesle
auto z lat 80 lub 90
no i jak najmniej żeby paliło

Sam obmyśliłem takie tematy jak Octavia I SDI ale nie mogę znaleźć nic z automatem, widziałem fajne oferty G II oraz Jetty II z 3 biegowym automatem i dieslami 1,5 oraz 1,6

Napiszcie co myślicie o takich konfiguracjach, lub podpowiedzcie coś mądrzejszego ewentualnie

czwartek, 16 sty 2020, 20:25
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4