Teraz jest poniedziałek, 22 paź 2018, 15:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Auto biznes 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
Post Auto biznes
http://www.cda.pl/video/5033006/Sprzedawcy-oszusci-kupowanie-samochodu

Skoda Felicja 1.3 MPI 82HP

piątek, 26 paź 2012, 20:22

Silnik: 1.6 MPI 75 KM
Post Re: Auto biznes
Ciekawy film. W sumie nic nowego. Obejrzałem. Powiem tak. Należy takie zachowania piętnować w Polsce. Zmienić prawo i karać oszustów. Osobiście brzydzę się ludźmi pokroju takich nieuczciwych handlarzy. Ten na początku programu "uczciwy handlarz" tłumaczy się, że dookoła robią "kasę", a on nie może miesiącami sprzedać auta. Niestety, nie trzeba się zajmować tym biznesem. Nikt nikogo nie zmusza to bycia cwanym, przebiegłym i nieuczciwym handlarzem, robiącym "kapuchę". Jak dla mnie należałoby wytępić hołotę.
Wiadoma sprawa, że tej hołoty nie byłoby gdyby nie klienci, którzy chcą kupić tanie auto z niskim przebiegiem. Niestety tak się nie da. O zresztą mówią o tym (końcówka filmu). Nie dla psa kiełbasa. Popyt napędza podaż i tego w prosty sposób nie zmienimy. Zmienić prawo i tak jak jest w Niemczech - piętnować warsztaciki z cwaniakami cofającymi liczniki, odpowiednio ich karać. Ha, pracują 24h/7 dni w tygodniu - proszę jakie zapotrzebowanie i obłożenie pracą. Pseudohandlarzy sprzedających świadomie "kupę", którzy oszukują swoich klientów też karać. Należy mówić o tym otwarcie. Ja brzydzę się oszustami i kłamcami

sobota, 27 paź 2012, 05:43

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
W pełni popieram powyższa wypowiedź. Karać i jeszcze raz karać i to surowo. Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę, że taki cwaniaczek przywożąc i sprzedając jakiemuś frajerowi takiego trupa zarobi tyle co uczciwy człowiek w 2 - 3 miesiące. Na cudzym nieszczęściu, nierzadko inkasując oszczędności życia takiego klienta. Co do głupoty i naiwności to jednak też prawda, ale nie do końca. Słyszeliście jak gośc w filmie mówił, że Passat jest szykowany dla klienta, który będzie go sprawdzał w serwisie. Niektórzy naprawdę myślą głową i zlecają sprowadzenie porządnego auta, ufają, a taki oszust i tak wciska trupa. To nie jest uczciwy biznes, to mniej więcej to samo gdybym ja w pracy (a pracuję jako zaopatrzeniowiec) kupił dla firmy lipny materiał, kazał podrobić atest a różnicą podzielił się z dostawcą. To jest oszustwo i taki handlarz powinien gnić w pierdlu. A,że poziom życia nam się w Polsce podniósł i każdy chce jeździć Passatem albo A4, choć tak naprawdę nas na to nie stać to inna rzecz. Gdyby taki klient np te 15 tysięcy przeznaczył na auto segmentu B, od prywatnego użytkownika, z polskiego salonu szansa na kupienie bubla który dziesięć razy objechał równik byłaby o wiele niższa.

sobota, 27 paź 2012, 08:02

Silnik: inny...
koleś przesadza. on podobno nie może sprzedać aut po kilka miesięcy a u mnie auta rzadko stoją dłużej niż tydzień.
nie kręcę liczników , bo i poco skoro auta które przywożę mają bogatą historię serwisową , możliwą do potwierdzenia.

ogólnie film pokazuje kawałek prawdy o komisach przygranicznych , ale nie całą prawdę.
nierzadko te auta oprócz przebiegu w czasie importu do polski się wyprostowały i wyklepały , a wcześniej miały zawijkę na latarni

sobota, 27 paź 2012, 09:12
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]