Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 19:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Felicią po mapie :) 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
Post Felicią po mapie :)
Witam

Nie widzę na tym forum podobnego tematu, więc zaryzykuję, może wypali. Mamy wiosnę w pełni, zbliżają się wakacje i z pewnością wielu z Was wybierze się samochodem na urlop/wycieczkę/weekend itp. Z pewnością też trafią się podczas tych wojaży ciekawe miejsca, warte zobaczenia i polecenia. Wymyśliłem, żeby założyć temat, w którym forumowicze prezentowaliby zdjęcie Felicii w takim właśnie interesującym miejscu, nie wiem na tle zamku, ładnego krajobrazu czy coś w tym stylu. Forma zdjęcia dowolna. Do zdjęcia można załączyć krótki opis miejsca, wycieczki, trasy, polecić fajną drogę. Nie chodzi o to by się chwalić, albo prezentować samochód z każdej strony, tylko by pokazać coś fajnego.

Skoro już zakładam taki temat, wypadałoby go jakoś rozpocząć. Nie mam pozowanego zdjęcia mojego auta z żadnego z moich wojaży (dopiero dziś wpadłem na ten pomysł :D) lecz 1 maja pojechałem w bardzo urokliwe miejsce, które każdemu polecam. Zdjęcie wyszło mi przez przypadek:

http://img713.imageshack.us/img713/3195/imgp0929x.jpg

Felka odbiła się w oknie jednej z chat na rynku w miejscowości Lanckorona, początkowo w zdjęciu chodziło o aniołka :) Wioska warta odwiedzenia, mieści się w województwie małopolskim, jakieś 30 km od Krakowa w kierunku Wadowic. Mnie spodobał się tam piękny pochyły ryneczek (wioska mieści się na zboczu góry Lanckorońskiej) z oryginalną zabudową z XIX wieku, z którego widać masyw Babiej Góry. Na szczycie wzniesienia w lesie znajdują się też ruiny zamku. Klimat miasteczka urzeknie każdego, ja siedziałem tam sobie na ławeczce przed knajpką do późnych godzin nocnych i nie chciałem wracać do domu i pewnie gdyby nie fakt, że moja towarzyszka musiała iść następnego dnia do pracy, zostałbym tam :D W okolicy warto też zobaczyć Kalwarię Zebrzydowską, dodam też, że droga między Kalwarią a Lanckoroną, to jedne z najfajniejszych 10 km w moim życiu - wąskie kręte, górskie drogi przypominające rajdowe OS-y dały Felce popalić :D

niedziela, 20 maja 2012, 11:13

Post Re: Felicią po mapie :)
Byłem w Lanckoronie. Ryneczek fajny, niebawem Wadowice będzie miało podobny:
A tu mój wypad i z kumplami na Kozubniki:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
A dokładnie to opuszczony hotel robotniczy który powstał i swoje lata świetności miał w PRL'u
Znajduje się między Czańcem a Porąbką 20km od Bielska Biała i Wadowic.
http://www.opuszczone.com/galerie/kozubnik/index.php

<<moja>>
VW PASSAT 3BG (B5fl) 1.9 TDI PD 160KM 186tys. 02 "NABUCHODONOZOR"
<<moj>>

niedziela, 20 maja 2012, 16:52

Silnik: 1.9 D 64 KM
Możecie się śmiać albo i nie, ale nie wiem dlaczego próbowałem na głos wymówić nazwę miasteczka Lanckorona po angielsku, a dopiero czytając dalej zobaczyłem, że to w Polsce :lol: fajny pomysł, z chęcią zobaczę więcej :ok:

niedziela, 20 maja 2012, 17:55
Zobacz profil WWW

Kozubnik to nie był hotel robotniczy tylko luksusowy ośrodek wczasowy, a właściwie takie hotelowe samowystarczalne miasto. Jak kolega z Wadowic, to ma blisko do Lanckorony, zazdroszczę :]

niedziela, 20 maja 2012, 17:57

Moja felka na hrobaczej łące 828 m npm. W tle schronisko-dom rekolekcyjny
Obrazek
Był wtedy 40 st upał a ja piłowałem wiekszość drogi na 1 biegu, na szczęście wentylator od 1.9 się doskonale sprawdził bo silniczek nawet nie nagrzał się do włączenie II go stopnia

poniedziałek, 24 wrz 2012, 15:21
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]