Teraz jest czwartek, 28 maja 2020, 05:26

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Debilne wymysły stowarzyszenia dealerów volkswagena i audi 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
Post Debilne wymysły stowarzyszenia dealerów volkswagena i audi
Wprowadzenie dodatkowej opłaty ekologicznej na auta liczące powyżej 10 lat, podwyższenie stawek za polisy OC dla aut w wieku powyżej 12 lat, zakaz ponownej rejestracji takiego auta w przypadku zmiany właściciela, dodatkowe obowiązkowe kontrole starszych aut - to tylko część pomysłów na wyprowadzenie z zapaści polskiego rynku samochodowego. Przygotowało je Stowarzyszenie Dealerów VW i Audi w Polsce i wpisało w pakiet ustaw, które zamierza złożyć w Sejmie.
- Zmiany przysporzą korzyści nabywcom i użytkownikom samochodów, są istotne dla ochrony środowiska, poprawią kondycję stacji dilerskich, a co za tym idzie, pozwolą utrzymać, a nawet zwiększyć zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym oraz w poważny sposób zasilić budżet państwa - twierdzi Ryszard Hada, dyrektor stowarzyszenia.

Zmiany mają zniechęcić Polaków do kupowania starych aut, a zachęcić do nabywania nowych.

W praktyce dotknęłyby kieszeni nawet kilkunastu milionów Polaków.

Bo dziś Polacy kupują głównie stare auta, a na zakup nowych stać niewiele osób. "Każdego roku do Polski sprowadza się z zagranicy 700 tys. używanych aut i tylko około 270 tys. nowych. Średni wiek sprowadzanych samochodów przekracza 10 lat. Zdecydowana większość z nich nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i norm ekologicznych obowiązujących w Unii Europejskiej" - czytamy w raporcie.

Stowarzyszenie proponuje wprowadzenie podatku: "Bezpieczna Droga" dla firm ubezpieczeniowych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe musiałyby podwyższyć cenę polisy OC dla aut w wieku powyżej 12 lat o 10 proc. - Według danych KNF w 2012 r. aż 60 proc. aut spośród blisko 19 mln wszystkich aut jeżdżących dziś po polskich drogach ma ponad 12 lat - przytacza statystyki stowarzyszenie. Łącznie posiadacze aut zapłaciliby 500 mln zł więcej, a podatek trafiłby do budżetu.

To nie wszystko: posiadaczy starszych samochodów uderzyć miałby również po kieszeni podatek ekologiczny. Jego wysokość uzależniona miałaby być od wieku auta. Propozycja zakłada, że posiadacz auta w wieku powyżej 12 lat zapłaciłby 100 zł. - W efekcie budżet zyskałby dodatkowe 1 mld 138 mln zł - wynika z wyliczeń.

Kolejne rozwiązanie proponuje wprowadzenie zakazu ponownej rejestracji auta powyżej 12 lat w przypadku zmiany właściciela, jeżeli było uprzednio zarejestrowane za granicą. W praktyce zablokuje to całkowicie możliwość sprowadzania starszych aut.

Zmienić miałby się też system złomowania aut. Stowarzyszenie proponuje przyznawanie właścicielowi za złomowanie kompletnego samochodu państwowego świadectwa złomowania o wartości 1000 zł. Kupując nowe auto w salonie, posiadacz świadectwa mógłby uzyskać 1000 zł zniżki.

Jednocześnie dowolny podmiot sprowadzający pojazd (nowy lub używany) z zagranicy - od każdego wprowadzonego po raz pierwszy na terytorium Polski auta - musiałby uiścić opłatę 1500 zł brutto.
To nie wszystko: importerzy chcą też wzmocnić nadzór nad stacjami kontroli pojazdów, wprowadzić obowiązek zawarcia na umowach sprzedaży aktualnego przebiegu pojazdu wg wskazań licznika, a także wprowadzić obowiązkowe badania poziomu emisji CO2.

Kontrowersyjne propozycje zawarto w projektach ustaw opracowanych przez Instytut Studiów Podatkowych. Przekazano je do ministerstw, klubów i komisji sejmowych.

Źródło: http://www.polskatimes.pl/artykul/92963 ... ,id,t.html
Autor: Joanna Pieńczykowska

Co o tym myślicie, ja podejrzewam że tym panom poprzewracało się nieco w głowach, ciekawe czy wiedzą że psują wizerunek swoich marek, albo są tępi i nie wiedzą że większość Polaków ma stare auta z przymusu a nie z wyboru, albo są tak opętani swoją misją, to znaczy umiejscowić swój elektroniczny shit do mojego garażu co się im nie uda, gdyż preferuje auta typu BMW 635 CSi, Mercedes E190 2.5 Evo II czy też Alfa Romeo 75 i 155 jeśli chodzi o auta które chciałbym mieć w swoim garażu.

czwartek, 27 cze 2013, 16:37

Post Re: Debilne wymysły stowarzyszenia dealerów volkswagena i au
Oszczędności i dodatkowych środków do skarbu państwa, którym rządzą debile, szukałbym gdzie indziej ( np. żeby nie wydawać kasy na sejmowe iphony coby sobie mogli na obradach potłitować ).

Co to kogo obchodzi ile lat ma moje auto? Dopóki swoim stanem technicznym nie powoduje zagrożenia na drodze nie powinno obchodzić nikogo. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe kontrole to bym się zgodził.

Ochrona środowiska? :lol: Tak, kupmy sobie wszyscy autka na prąd, które posiadają akumulatory, których utylizacja jest problemowa i wychodzi w sumie na gorzej niż spaliny z rur wydechowych.

Panom dilerom to się w głowach przewraca, zarabiają dużo kasy, a jeszcze im mało!

Według mnie takie coś nie ma prawa bytu i nie przejdzie.

czwartek, 27 cze 2013, 17:21

Myślę że nikt tego nie wdroży w życie chociażby tyko ze strachu.

Tak nawiasem mówiąc krowa jest bardziej niebezpieczna od naszych felci (jeśli by przyjąć chorą ideologie ekoterrorystów), gdyż ona wytwarza dużo ilości metanu, czyli gazu bardziej niebezpiecznego niż CO2, a tak w ogóle CO2 musi być dużo, inaczej wszystkie rośliny razem z nami już by dawno pozdychały, trzeba być naprawdę zdrowo szurniętym żeby robić zdrowe środowisko bez CO2.

W dodatku w artykule jest mowa o Polskim przemyśle, ja się pytam gdzie on jest, skoro od 2003 roku wszystko zmierzało ku temu że już praktycznie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego!!!

Z czego Ci ludzie mają kupować nowe auta jak ledwo stać ich na godne przeżycie.

czwartek, 27 cze 2013, 17:29

Silnik: 1.6 MPI 75 KM
Napoleon, nie pręż się tak mocno, bo żyłka Ci pęknie ;) Chodzi tutaj o tzw. "masę". Pasjonatów w każdej dziedzinie dużo nie ma. Ich pasja to często ich całe życie. Chodzi o przeciętnego Kowalskiego, by jeździł nowszym autem. Ja widzę plusy i minusy. Minusy, to to co już wymieniliście. Plusy to to, że przerzedziłoby się wsród aut i pozbyłoby się przegniłych jeżdżących trumien. Ale jak to zrobić w Państwie w którym pensja w przeliczeniu na Euro, czyli np. 1000 Euro to już coś niebotycznego i marzenie większości ludzi w Polsce? Wiadomo, że większości nie stać na nowe auta i zawsze wybiorę stare używane, co nie oznacza znowu jeżdżącego trupa.

czwartek, 27 cze 2013, 19:53

Powiem Ci że nawet jakbym miał pensje średnią Luksemburga, byłbym przeciwko, to jest ograniczanie wolności, moja sprawa czym jeżdżę, załóżmy że miałbym Alfę Romeo 75 Turbo, co komu do jej wieku. Co komu do tego czy zapinam pasy czy nie, nie jestem bydłem i wiem co zrobić ze sobą, nie trzeba się mną opiekować, do tego prowadzi socjalizm, do zniewolenia człowieka do roli zwierzęcia lub w najlepszym przypadku debila który nie potrafi za siebie podjąć decyzji, już nie wspomnę o lobby paliwowym i pożytecznych frajerach którzy wierzą w jakieś mity co do świateł mijania, zawsze ktoś na tym zarobił.

czwartek, 27 cze 2013, 20:15
V-ce Prezes

Cytuj:
do tego prowadzi socjalizm, do zniewolenia człowieka do roli zwierzęcia lub w najlepszym przypadku debila który nie potrafi za siebie podjąć decyzji,

chyba mało wiesz nt socjalizmu , a to co zacytowalem jest zauważalne obecnych czasach czyli gospodarki rynkowej gdzie za Ciebie decydują inni a Ty jesteś tylko marionetka w rekach globalistów
Cytuj:
nie jestem bydłem i wiem co zrobić ze sobą,

bydłem nie jesteś i dlatego musisz postępować zgodnie z prawem a prawo ustanawiają silniejsi
Cytuj:
Plusy to to, że przerzedziłoby się wsród aut i pozbyłoby się przegniłych jeżdżących trumien.

ejże a od czego obecnie sa stacje diagnostyczne , proszę nie mówić mi o korupcji wśród diagnostów , bo jeśli coś wiecie na ten temat to należy to zgłosić do prokuratury a nie brać udziału w przestępstwie
Cytuj:
zakaz ponownej rejestracji takiego auta w przypadku zmiany właściciela,

raczej zakaz sprzedaży auta

na zakonczenie co jakis czas pojawiają sie tego typu newsy i jak zwykle znikają bez odpowiedzi

czwartek, 27 cze 2013, 21:14

napoleon777 napisał(a):
Co komu do tego czy zapinam pasy czy nie.

Ano to, że ja nie chciałbym, żeby z moich podatków leczono Ciebie to takim wypadku gdy nie miałeś zapiętych pasów. Jeśli będzie innego rodzaju służba zdrowia i płacić będziesz za siebie, to rób co chcesz. Jak na razie wypadków, w których pasy bezp. przeszkodziły, a nie ratowały jest statystycznie bardzo mało.

napoleon777 napisał(a):
(...) do tego prowadzi socjalizm, do zniewolenia człowieka do roli zwierzęcia lub w najlepszym przypadku debila który nie potrafi za siebie podjąć decyzji,

Rzeczywiście niewiele pamiętasz z tamtych czasów. Ja w sumie też. Jednak z różnych opowieści i materiałów źródłowych nie było w każdym względzie tak bardzo źle. Przyjrzyj się do czego doprowadził nasz polski kapitalizm? Jak wygląda bezrobiocie w Polsce, jak ludzie głodują, jakie kredyty pobrali w bankach (podejrzewam, że mieszkasz z rodzicami, więc bez urazy - pewnie niewiele jeszcze wiesz o samodzielnym życiu na własną rękę), gdzie są nasze polskie firmy i polskie produkty. Nie chcę o tym gadać, bo ręce opadają jak pomyślę, w którą stronę zmierza Polska.

napoleon777 napisał(a):
już nie wspomnę o lobby paliwowym i pożytecznych frajerach którzy wierzą w jakieś mity co do świateł mijania, zawsze ktoś na tym zarobił.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że tym frajerem jestem też i ja. A to nie prawda. Dlaczego? Dlatego, że kiedyś jeszcze w latach 90-tych robiono doświadczenia/testy polegające na ocenie prędkości. Obserwator stał na poboczu i miał ocenić prędkość auta wyjeżdżającego z zakrętu zza lasu. Oczywiście dzień. Wielokrotne próby pokazały, że obserwator lepiej oceniał prędkość auta z włączonymi światłami mijania niż auta bez świateł. W przypadku tych drugich szacował mniejszą prędkość, co jednoznacznie pokazywało jak błędnie można ocenić prędkość auta. A ocena prędkości to podstawa w codziennej jeżdzie kierowcy i podejmowaniu decyzji włączania się do ruchu. Od kiedy pamiętam zawsze jeździłem z włączonymi światłami mijania. Nawet wtedy, gdy ten przepis jeszcze nie obowiązywał.

and napisał(a):
Cytuj:
Plusy to to, że przerzedziłoby się wsród aut i pozbyłoby się przegniłych jeżdżących trumien.

ejże a od czego obecnie sa stacje diagnostyczne , proszę nie mówić mi o korupcji wśród diagnostów , bo jeśli coś wiecie na ten temat to należy to zgłosić do prokuratury a nie brać udziału w przestępstwie

Nic takiego nie powiedziałem i nie powiem. Brzydzę się przestępstwami i nieuczciwością wszelakiej maści.
And, nie wiem czy się ze mną zgodzisz (zresztą nie musisz się zgadzać - dyskusja może być ciekawsza), ale powiedzmy na 100 aut 15-20 letnich i na kolejne 100 aut 3-5 letnich ile będziesz mieć aut w kiepskim stanie technicznym? Nie tylko mechanika, ale przede wszystkim stan nadwozia i podwozia. Upływ czasu nie kłamie. Statystyka też nie kłamie, choć często pomaga ukryć prawdę ;) Jasne, diagnosta może dużo zrobić. Lecz jak w praktyce jest, sami wiemy. Skupiają się głównie na numerach nadwozia, hamulcach i światłach. Choć Ci ambitni zaglądają w wiele innych ważnych miejsc - i ja do takich jeżdżę. A gdy coś diagnosta wyłapie, to cieszę się, gdyż wiem, że coś mam do poprawy. Wolę wiedzieć niż nie wiedzieć. Tak czy inaczej jestem za odmłodzeniem parku maszynowego Polaków. Stare auta dla pasjonatów, ale ci muszą wykazać się, że auto jest w nienagannym stanie technicznym. Przysłowiowy Kowalski myślący tylko o przemieszczaniu się z punktu A do B, potem do C i znowu A, bez preferencji dotyczących walorów jezdnych pojazdu, brzmienia jego silnika itp. - niechaj siada do młodego auta i niech bezpiecznie podróżuje. Do starych aut trzeba serca i również pieniędzy.

piątek, 28 cze 2013, 04:48

1. Ja również nie chciałbym ,aby leczono mnie z twoich podatków, w ogóle nie jestem za opieką państwową tylko prywatną, aby każdy jak już chce odkładał na siebie, a jak nie to nie.

jest taki jeden paragraf:
Kto pod przymusem lub podstępem zmusza do niekorzystnego rozporządzania cudzym majątkiem podlega karze ograniczenia wolności od 8 miesięcy do 5 lat.

Wszyscy którzy ten system zdrowotny głosili i podtrzymywali powinni pójść siedzieć.

Natomiast Ci którym udało się przeforsować ustawy o weterynarii powinno sie stawiać pomniki, jedyna dobrze działająca służba w Polsce bo prywatna, zwierzęta nie mają głosu więc mają lepiej, bo jakby miały głos to by zaczęły sie domagać bezpłatnej opieki itd i mieliby tak samo jak ludzie. Czy słyszałeś żeby jakiś pies albo krowa dał jakiemuś weterynarzowi łapówkę żeby się lepiej leczyć ? Każdy wie że jak weterynarz źle leczy to wypada z rynku i tyle.

2. Oglądałem to samo w internecie chyba, to właśnie ten mit, światła postojowe w 99% sprawdzają się tak samo dobrze, a nie wpływają znacznie na prace alternatora i na pobór paliwa.

3. Ha no i ja no i Ty frajerskie płacimy a jakże by inaczej, ale to nic, nie przejmuj się, na żydów bulimy jeszcze więcej, polecam wypowiedź pana Ariela Szarona, byłego premiera izraela który na konkresie swojej partii z 2006 roku opowiada co i jak robił, nawet jest takie stwierdzenie, "co jak co, ale w okradaniu Węgrów i Polaków jestem najlepszy".

odbiegłem trochę od tematu, ale poza tym wiek to nie wada, ledwo skończyłem technikum, będę miał poprawkę z matury z matmy bo 28%,a ty już ode mnie wymagasz samodzielnego życia, na razie zarabiam niedużą kasę a mieszkam u rodziców, nie będę bulił na jakąś kawalerkę i się sam dołował, czy ja wyglądam na samobójcę ?

No i ekhmmm, że co, jaki kapitalizm, u nas jest kapitalizm kompradorski a nie żaden normalny kapitalizm. Może i jestem młody ale nie gówniarz i coś o świecie wiem. Zresztą powtórzę, WIEK TO NIE WADA ! :)

piątek, 28 cze 2013, 12:55

Wszystko przed Tobą. Głowa do góry. Za 15 lat będziesz myślał trochę inaczej ;)

piątek, 28 cze 2013, 12:58

dj_bobo napisał(a):
Wszystko przed Tobą. Głowa do góry. Za 15 lat będziesz myślał trochę inaczej ;)

Szkoda... Trochę inaczej to powinno wyglądać, ale co młody człowiek może o tym wiedzieć :P

piątek, 28 cze 2013, 13:07

Nie o to mi chodzilo. Kiedys byl wrecz nakaz pracy. Nawet malo zdolni ludzie mieli prace i mogli wybierac np. remonty, konstrukcja czy technologia. Dzisiaj jesli nie maja ukladow, to odpadna na kazdym interview i pozostaje zmywak w Anglii. Mam nadz. ze Napoleon rozumie o co mi chodzi. Kiedys bez problemu dalo utrzymac sie rodzine i bylo gdzie mieszkac. Dzisiaj chcac samodzielnie zyc, bez pomocy rodzicow we wlasnym domu lub mieszkaniu, miec dwojke dzieci zarabiajac typowe smieciowe pensje jest bardzo trudno.

Co do swiatel. To nie jest mit. Mozliwe ze swiatla postojowe tez by pomogly w lepszej ocenie predkosci. Dzienne moglyby dac rade. Mnie to rybka. Ja chce byc dobrze widoczny. Jesli ma to uratowac zycie moje i mojej rodziny, to w powazaniu mam pieniadze ktore doplace za paliwo, ktore poszlo na oswietlenie pojazu (obciazenie alternatora). Oszczednosci niewspolmierne do mozliwych szkod.

Wspolczuje oblanej matury. Powodzenia na poprawce.

piątek, 28 cze 2013, 15:13

W sumie fajnie by było żeby ktoś zapukał do moich drzwi i powiedział: "Panie Mariuszu, mam dla Pana pracę!" :D Bardzo bym się ucieszył, ale co zrobić, ulotek jakoś roznosić nie chcę, a po większości tylko to jest. Co do paliwa:
Cytuj:
Zużycie paliwa podczas jazdy na światłach mijania wzrasta o około 0,2 l/100 km
czyli prawie nic. Już chyba lepiej zainwestować w regenerację alternatora jeżeli jest potrzebna. A wracając do tematu z początku to pewnie and ma rację i jest to po prostu "freak news", który niedługo zniknie.

piątek, 28 cze 2013, 15:36
V-ce Prezes

Cytuj:
And, nie wiem czy się ze mną zgodzisz (zresztą nie musisz się zgadzać - dyskusja może być ciekawsza), ale powiedzmy na 100 aut 15-20 letnich i na kolejne 100 aut 3-5 letnich ile będziesz mieć aut w kiepskim stanie technicznym?

a to już zalezy od właścicieli jak dbaja o swoja własność , czesto 5 latki są w gorszym stanie niz te starsze
Cytuj:
Tak czy inaczej jestem za odmłodzeniem parku maszynowego Polaków.

owszem kupujmy nowsze czemu nie , ale żeby to zrobić zarabiajmy tak by było nas stać na kupno nowego auta europejskiego/japońskiego czy koreańskiego a nie chińskiego czy hinduskiego bo to nie wiele poprawi w zakresie bezpieczeństwa na drodze
Cytuj:
WIEK TO NIE WADA !

ale też nie upoważnia do lekceważenia starych czasów , nie żyjąc w tamtym czasie . a by wydawać o nich opinie nalezy wysłuchac informacji z różnych źródeł
Cytuj:
Nawet malo zdolni ludzie mieli prace i mogli wybierac np. remonty, konstrukcja czy technologia.

czy to źle że wszyscy mieli prace , bez względu na poziom wykształcenia ?
Cytuj:
Dzisiaj jesli nie maja ukladow, to odpadna na kazdym interview i pozostaje zmywak w Anglii.

oj nie zawsze, często kolesie pomagają i skaczą ze stołka na stołek, patrz np politycy .

piątek, 28 cze 2013, 20:36

And, bardzo dobrze, że mieli pracę. I nie chodzi o poziom wykształcenia, tylko o to czy dobrze swoją pracę wykonywali. Mało zdolni bywają monterzy jak i mało zdolni bywają inżynierowie. Zdolni bywają monterzy i zdolni bywają inżynierowie. Kiedyś każdy miał szansę zacząć pracę w zawodzie bez względu na swoje zdolności. Ot kilkunastu lat szansę na dobrą robotę (nie licząc znajomości) mają najlepsi. Słabsi odpadają. Niestety ale to jest walka. Obserwuję to zjawisko od dobrych 15 lat.

Właśnie o to mi chodziło pisząc te słowa. Dla przykładu podam, że mój dziadek był tokarzem, pracował w Ursusie. Był w stanie utrzymać żonę i pięcioro dzieci, wychować je, wykształcić i puścić w świat. Dziadek był dobry w swoim fachu. I teraz pytanie: czy dzisiaj dobry tokarz mając 25-30 lat pracując w Polsce byłby w stanie wykarmić 7-osobową rodzinę? Nawet gdyby był dobry w swoich fachu raczej nie jest w stanie temu podołać. Tak myślę. I tutaj jest ta różnica. Kiedyś ludzie wybierali pracę i bardzo dobrze. Dzisiaj jest dużo ciężej i szanse mają tylko ludzie z układami, albo Ci dobrzy w tym co robią.

Marian7642 napisał(a):
W sumie fajnie by było żeby ktoś zapukał do moich drzwi i powiedział: "Panie Mariuszu, mam dla Pana pracę!" :D Bardzo bym się ucieszył, ale co zrobić, ulotek jakoś roznosić nie chcę, a po większości tylko to jest.

Marian, praca sama do Ciebie nie przyjdzie. Jeśli sam nie weźmiesz spraw we własne ręce nigdy nic konkretnego mieć nie będziesz.

niedziela, 30 cze 2013, 14:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]