Teraz jest czwartek, 18 paź 2018, 17:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Klimatyzacja w Feli 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
Post Re: Klimatyzacja w Feli
Wejdź tutaj:
http://www.skodafriends.ro/public/FELICIA/

Ściągnij plik Electrical_System.rar. Po rozpakowaniu w środku są wszystkie schematy elektryczne. Niektóre opisy są po czesku, niektóre po angielsku, ale wszystko jest bardzo czytelne.

Tak na szybko zerknąłem jak jest w silniku 1.6:

od strony komputera wtyczka 45pinowa pin nr 35 jest połączony z pinem 2 przekaźnika klimatyzacji
oraz
od strony komputera wtyczka 45pinowa pin nr 33 jest połączony z pinem 6 przekaźnika I biegu wentylatorów (do tego samego pinu jest połączenie również od strony włącznika klimatyzacji z wnętrza pojazdu)

poniedziałek, 17 lip 2017, 19:46

Silnik: 1.6 MPI 75 KM
Carismo napisał(a):
Witam
Chciałem się dowiedzieć, czy jest mi ktoś w stanie pomóc z podłączeniem klimatyzacji w skodzie Felicji. Szukałem sporo, jednak nie udało mi się znaleźć pełnych schematów połączeń. Klimatyzacja jest oryginalna (skodowska). Ewentualnie czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć które wyjścia z komputera są połączone z układem klimy, oraz gdzie wchodzą kable z przycisku włączania (deska rozdzielcza) do układu klimatyzacji.
Z góry dziękuje za pomoc

Masz klimatyzację fabryczną czy taką jak kilka postów wcześniej?
Mam u siebie wersję fabryczną więc mogę spróbować pomóc, jak coś to pisz na PW.

poniedziałek, 17 lip 2017, 21:57

Ja właśnie montuje tzn mam już podłączoną elektrykę zostały rurki, skrpalacz, osuszacz. Co do elektryki to piny są zależne od tego jaki masz komputer bo są oznaczenia J257, J361, i są jeszcze dwa ale nie pamiętam różnią się wpięciem pinów do komputera

niedziela, 23 lip 2017, 15:27

Witam posiadam u siebie zamontowaną klimatyzację w skodzie 1.3. Łapę alternator mam od 1.3 ze wspomaganiem. Całą klimę od 1.6 chłodnica i wentylator też od 1.6. Rurki od 1.6 ale trzeba było giąć. Wszystko działa bardzo dobrze. W razie pytań slużę radą. Mam sporo materiałów odnośnie montażu klimy bo długi czas je zbierałem zanim założyłem u siebie.

niedziela, 31 gru 2017, 18:14
Prezes d/s Technicznych

Silnik: 1.9 D 64 KM
To zrób tutorial i wrzuć na forum.

==================================

niedziela, 31 gru 2017, 20:15
Zobacz profil WWW

misiu125cm Jak tam ogarnąłeś przycisk włączana klimy?

Ogólne pytanie do osób które posiadają fabryczną klimatyzację ta z przyciskami w panelu czy jak wciśniecie przycisk klimy to się wtedy powinna lampka zapalić? Bo u mnie w ogóle nie świeci i nie wiem co jest grane, może ktoś sprawdzić i wrzucić zdjęcia jak to jest ?

czwartek, 1 lut 2018, 16:46

Podświetlanie przycisków jest cały czas jak tylko jest włączony zapłon. Skoro nie masz podświetlania to podobnie jak było u mnie masz spalone żarówki.
Wymiana do przyjemnych nie należy ale jest możliwa trzeba tylko rozebrać cały przycisk na części pierwsze i przelutować żarówkę. Żarówka musi być zielona (lub innego kolory wg preferencji), odradzam diodę (zamontowałem na początku u siebie i po kilku tygodniach musiała wszystko robić jeszcze raz). Niestety nie mam żadnych zdjęć z tej operacji, ani też zdjęć żarówki;/ Choć z tego co pamiętam oryginalne żarówki były nieco mniejsze od żarówek T5W (jak w podświetlaniu pokręteł) bez części mocującej. Jak coś to jutro mogę poszukać tych wymontowanych co miałem u siebie, bo chyba ich nie wyrzuciłem.

czwartek, 1 lut 2018, 23:03

Moim zdaniem powinno to działać tak że przy włączonym zapłonie podświetla się przycisk na zielono. Natomiast przy włączeniu funkcji czyli klima bądź obieg zamknięty powinien się zapalić zielony punkcik wewnątrz przycisku. Nie rozbierałem tego nie za bardzo mam czas szczerze mówiąc. Popełniłem błąd że tego nie sprawdziłem przy montażu klimy ale cóż nie wszystko da się przewidzieć.

poniedziałek, 2 kwi 2018, 10:24

no właśnie mi się wydaje ze powinna się ta mała dioda zaświecić dopiero gdy się włączy przycisk żeby klima działała

środa, 6 cze 2018, 21:47

Kubala90 napisał(a):
no właśnie mi się wydaje ze powinna się ta mała dioda zaświecić dopiero gdy się włączy przycisk żeby klima działała

Chyba mówimy o różnych wersjach klimatyzacji dla wersji fabrycznej (przyciski obok pokręteł) działa to jak pisałem wyżej - po włączeniu zapłonu przyciski są podświetlane cały czas i nie ma znaczenia czy klimatyzacja jest załączona czy też nie.
Jeśli chodzi o drugi typ klimatyzacji z przyciskami w rzędzie obok przycisków do świateł - to nigdy nie miałem styczności z tą wersją i nie wiem jak działa.

środa, 6 cze 2018, 23:32

pawel90 napisał(a):
Jeśli chodzi o drugi typ klimatyzacji z przyciskami w rzędzie obok przycisków do świateł - to nigdy nie miałem styczności z tą wersją i nie wiem jak działa.

Dokładnie tak samo. Po włączeniu może świeci odrobinę mocniej, ale tego nawet nie idzie zauważyć w normalnych warunkach.

czwartek, 7 cze 2018, 06:23
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2