Teraz jest czwartek, 16 sie 2018, 13:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
 Problem z zakupami przez forum 
Autor Wiadomość

Silnik: 1.9 D 64 KM
Post Problem z zakupami przez forum
Cześć,

Otóż umówiłem się z jednym z użytkowników forum (na razie nie chciałbym pisać o kogo chodzi) na zakup kompletu zamków do felci. Zależało mi na komplecie do którego pasuje jeden kluczyk. W tej chwili mam trzy różne klucze i nie mam zamykanego korka wlewu paliwa. Umówiłem się, otrzymałem przesyłkę - ale mam wątpliwości co do stanu tych część. Być może jestem przewrażliwiony, albo się po prostu nie znam - pomóżcie proszę w ocenie.

1) Stacyjka

Obrazek
Obrazek

Jak widać na fotce, ma wyłamany ten element odpowiedzialny za blokadę kierownicy - przez co moim zdaniem nie nadaje się już do montażu w samochodzie. Po za tym zamek faktycznie działa i daje się przekręcić dostarczonym kluczykiem.

2) Zamek klapy

Obrazek
Obrazek

Jak widać na fotce, brakuje niektórych elementów, wyłamane są mocowania i zaczepy. Bębenek zamka jest "otwarty" i nie da się przekręcić kluczykiem z zestawu zamków jaki dostałem. Jako, że brakuje części samego zamka nie mogę go założyć w samochodzie - ale nawet jak bym mógł, to ze względu na niepasujący kluczyk na nic by mi się to zdało.

3) Korek wlewu paliwa:

Obrazek
Obrazek

Na pierwszy rzut oka ok, ale po założeniu do auta okazuje się, że daje się odkręcić niezależnie od położenia kluczyka. Zamek da się ładnie przekluczyć, ale korek i tak się wykręca. Moim zdaniem blokada wewnętrzna jest mechanicznie uszkodzona i nic mi z takiego korka nie przyjdzie.

4) Zamki drzwi:

Obrazek
Obrazek

Oba jak widać na fotce mają uszkodzoną "klapkę" przeciwdeszczową. Jeden jest chyba na siłę otwierany, widać to na zewnętrznej obudowie. Ta konkretna sztuka bardzo trudno się przekręca - ale daje się otworzyć. Niestety, czego nie widać na fotce ma wykruszoną część obudowy, za którą zapina się tą podkładkę zabezpieczającą. Więc niezależnie od tego, co by z nim nie robić niestety nie da się zainstalować w samochodzie.

Oczywiście napisałem do sprzedawcy, że swoimi wątpliwościami. Oto nasza dyskusja:

tstiller napisał(a):
Dostałem od Ciebie te zamki. Powiedz mi, czy ty chociaż oglądałeś to co wysyłasz? Przecież przesłałeś mi kompletny złom. Stacyjka wyłamana na siłę, nie nadaje się do montażu. Zamki drzwi po śladach otwierania (chyba) śrubokrętem, ledwie się kręcą i na dodatek mają niesprawne klapki przeciw deszczowe. Pierwszy deszcz i przymrozek a oba będą zamarznięte na kość. Nie wiem czy da się je uratować. Zamek klapy wyłamany, bez zaślepek, bez elementów montażowych, bębenek stoi nie da się go przekręcić - jest po prostu zablokowany. Jedynie korek wlewu paliwa jako tako nadaje się do czegokolwiek. Prawdę mówiąc jestem mocno rozczarowany. To co przysłałeś nie nadaje się do montażu, tylko raczej na śmieci.... Masz coś do powiedzenia w tej kwestii?

Oto odpowiedź sprzedawcy:

sprzedawca napisał(a):
Witam.
No pewnie że mam do powiedzenia bo sam jestem zaskoczony Twoim rozczarowaniem.
Pracownik pakował i wysyłał do Ciebie. Był przygotowany cały komplet Stacyjka do przełożenia, wkładki w drzwi całe, zamek tylnej klapy oraz korek i wszystko to na 1 kluczyk łącznie z kluczykiem,
Co tam nie gra ?
O jakich klapkach piszesz?
Podeślij mi fotki tego co dostałeś.

Dalsza dyskusja:

tstiller napisał(a):
Proszę bardzo. Fotki w załączniku.

1 Zamek klapy
- wyłamane mocowania
- zablokowany bębenek (albo nie jest od tego kluczyka?)

2) Stacyjka
- wyłamana część odpowiedzialna za blokadę kierownicy

3) Zamki drzwi
- oba się nie domykają, w konsekwencji do środka dostaje się woda i
zimną mamy kłopot - już raz zmieniałem zamki z tego powodu
- jedna szuka jak widać jest "grzebana" bardzo trudno się przekręca
kluczykiem....

4) Jako jedyny chyba nadaje się do czegokolwiek....

Możesz mi łaskawie powiedzieć, co mam z tymi śmieciami zrobić?
Oczekiwałem używanych części, które dadzą się zainstalować w
samochodzie - a dostałem złom nadający się niestety na śmieci

Odpowiedź sprzedawcy:

sprzedawca napisał(a):
Dziękuje za zdjęcia i rzeczywiście to przed wysyłką ( przed demontażem ) wyglądało lepiej.

Wkład stacyjki idzie zwyczajnie przełożyć także tu problemu nie widzę bo podmieniasz swoją.

Zamek klapy to rzadko który ma całe mocowania z racji na wszędobylską rdzę i tutaj raczej nie ma rady.
Jak wszędzie należy przełożyć sam wkład do swojego zamka zamontowanego na aucie.

Zamki drzwiowe.
Przekładasz same wkłady, możesz przesmarować w środku, wtedy te ( blaszki ) powinny się ładnie zamykać, żeby woda nie wlatywała i nie było problemu w zimę.

Korek wlewu paliwa
Możesz go również przesmarować i rozruszać kluczykiem wewnątrz.

Poza tym to nie sąśmieci tylko części, które zamawiałeś.
Wierz mi że nie ma siły prowadzić dalszą dyskusjęnad takimi pierdołami jak krzywa blaszka czy wyłamane mocowania, które są plastikowe i praktycznie cały czas w korozji. Poza tym 17 letnie najmłodsze.
To są wszystko częsci używane, o czym pisałem na samym wstępie.

Proszę was o ocenę. Faktycznie mam zbyt wygórowane wymagania? Czy może jednak coś jest na rzeczy i dostałem zwykłe śmieci. Całość kosztowała mnie 200 zł jeśli to ma znaczenie. Dajcie znać co myślicie.

piątek, 19 sty 2018, 20:46

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
Post Re: Problem z zakupami przez forum
Wiadomo o kogo chodzi, już nawet ta osoba w opiniach napisała o Tobie (dział dotyczący opinii o transakcjach). Hmm, problem jest w tym kiedy ktoś na masową skalę próbuje coś sprzedawać, a nie na zasadzie "zostało mi w garażu z mojego samochodu". Raczej nie da się w tym przypadku w 100% ustrzec się przed wtopą. Wydaje mi się, że nie jesteś przewrażliwiony, aczkolwiek nie wiem jak wyglądała wcześniejsza rozmowa, ani czy dostałeś zdjęcia zamawianego towaru...

200 zł?!

...

http://allegro.pl/felicia-felicja-94r-k ... 91087.html 24 letnia klameczka... Nie widzę tutaj takiego zużycia.

A tak poza tym to dlaczego potrzebowałeś tych części, co się z Twoimi stało?

piątek, 19 sty 2018, 21:19

Cześć,

Prawdę mówiąc o zdjęcie nie prosiłem, ponieważ nawet nie przyszło mi do głowy, że zwracając się do osoby z doświadczeniem w sprzedaży - i jak mi się wydawało - poważanej na forum mogę dostać coś czego nie będę mógł założyć w aucie. Oczywiście, że nie liczyłem na nówki, ale chciałem części sprawne i nadające się do montażu bez kombinacji. Jak bym usłyszał, że coś trzeba rozbierać, przekładać, modyfikować, to pewnie od razu bym odpuścił. Cena nie była aż tak atrakcyjna. Może jak by to było 50zł to bym afery nie robił. Tutaj się przeliczyłem. Ponieważ _żaden_ z elementów zestawu nie nadawał się do montażu. Zdjęcia mówią same za siebie. Żeby było jeszcze ciekawiej oryginalny nowy zestaw wszystkich zamków kosztuje... 510 zł netto. A jak ktoś ma przedlifta, to zestaw nowych zamienników można dostać poniżej tej kwoty, którą zapłaciłem.

I tak całość za 200 zł.

Ja w swojej feli mam do momentu kupna zestaw kluczyków. Jeden do stacyjki, drugi do drzwi, trzeci do klapy bagażnika - natomiast korek wlewu paliwa jest w ogóle nie zabezpieczony, bo zamek jest wyłamany. Prawda jest taka, że kupiłem auto szrota, ale trochę z przekory odbudowuje ją sobie jako projekt. Felkę mieliśmy jako pierwszą w rodzinie no i sentyment pozostał ;) Mechanicznie jest już igła ogarnięta, zostały mi takie pierdoły jak właśnie kluczyki, porysowana szyba przednia itp... Jak bym tutaj wypisałem ile kasy i czasu włożyłem w to auto, to niektórzy by się za głowę chwycili.

piątek, 19 sty 2018, 21:32

Dla mnie sytuacja do wyjaśnienia, najlepiej w tym wątku. Może osoby prowadzące forum się wypowiedzą co sądzą o tej sprawie.

piątek, 19 sty 2018, 21:48

Wiesz, nie chodzi o wywlekanie brudów. Celowo nie nie napisałem o kogo chodzi, bo nie chcę piętnować. Niezależnie od tego jak to się skończy. Chodziło mi głównie o weryfikację, czy faktycznie nie przesadzam. Trochę jednak tych klamotów kupuję, głównie przez allegro i do tej pory kłopotów nie było. Wiadomo, że czasami przychodzi sprzęt w stanie różnym - ale zazwyczaj zaraz po weryfikacji przychodzą przeprosiny ze strony sprzedawcy i inny element na wymianę. W końcu jesteśmy ludźmi, przy natłoku zawsze mogą wyjść kwiatki. Natomiast z wyjaśnieniem sprawy damy sobie radę sami ze sprzedawcą :)

piątek, 19 sty 2018, 21:58

Ostatnia wypowiedź sprzedawcy, którą zacytowałeś na to nie wskazuje, ale jeśli tak uważasz to nie widzę problemu. Według mnie towar mimo tego, że jest używany to jednak jest w słabym stanie. Życzę szybkiego i pozytywnego wyjaśnienia sprawy ;)

piątek, 19 sty 2018, 22:10

Marian7642 napisał(a):
Ostatnia wypowiedź sprzedawcy, którą zacytowałeś na to nie wskazuje, ale jeśli tak uważasz to nie widzę problemu. Według mnie towar mimo tego, że jest używany to jednak jest w słabym stanie.

Nawet w bardzo słabym. Ten kto to demontował nie ma chyba pojęcia jak to się powinno robić. Tłumaczenie też w stylu Mirka handlarza. Wstyd! Jeśli ma się takie wysokie ceny to wypada jednak ten poziom zachować. A tu dno i wodorosty, całość nie warta więcej jak 50zł.

piątek, 19 sty 2018, 22:16
Prezes d/s Technicznych

Stacyjka z natury zastosowanych śrub to trochę element jednorazowy. Jedynie co można zrobić to przekładać same bębny zamków. Ja w swojej korek wlewu miałem podobnie, bęben się obracał i raczej nie zamykał, zamek tylnej klapy się rozsypał dlatego też zamontowałem drugi (nawet od tej samej osoby od której kupowałeś) ale bez kluczyka gdyż mi na nim nie zależało. Na forum masz tutorial jak zrobić zamykanie tylnej klapy tak aby robił to siłownik zamka centralnego zamiast klucza. Zamki drzwiowe też bym przerobił na centralny.
Ten zamek który jest na tej aukcji allegro to stary typ przedliftowy który kosztuje nawet sklepie ułamek ceny tego z nowym bębnem (stary jest dostępny na skodaczęści - 25zł a nowy typ nawet nie ma, jak był to kosztował ponad 100pln) Nowe bębny zamków to koszt 110 pln też na skodaczęści. Stacyjka przedliftowa koszt 65zł. Tyle że ceny zamków przedliftowych były dużo niższe niż tych z kluczami symetrycznymi.

Generalnie jeśli towar Ci nie odpowiada napisz do sprzedającego i zwróć mu towar i tyle. Trudno być tu arbitrem w tej sprawie gdyż sprzedający wysłał Ci to co miał a Ty nie pytałeś w jakim jest stanie, więc po prostu się nie dogadaliście. Ja kupując przez net zawsze proszę o zdjęcia dokładne, jeśli mam wątpliwości to nie kupuję, czasem może i tracę bo nie załapię się na "okazję" ale cóż ja wolę robić to w ten sposób.

==================================

piątek, 19 sty 2018, 22:27
Zobacz profil WWW

Marian7642 napisał(a):
Ostatnia wypowiedź sprzedawcy, którą zacytowałeś na to nie wskazuje, ale jeśli tak uważasz to nie widzę problemu.

Powiedzmy, że mam dar przekonywania ;)
Polaris napisał(a):
Stacyjka z natury zastosowanych śrub to trochę element jednorazowy.

Tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeśli ktoś chce, to można ją zdjąć tak, żeby dało się całości użyć bez problemu. Ja zazwyczaj rozwiercam śruby mocujące i potem używam wykrętaków - działa w 99% przypadków. Na ten pozostały 1% zawsze zostaje przecięcie drugiej części obejmy. Wtedy można na spokojnie i poza samochodem manipulować stacyjką. W zasadzie najistotniejszą kwestią jest fakt, czy ktoś chce to zrobić dobrze, czy nie.
Polaris napisał(a):
Trudno być tu arbitrem w tej sprawie gdyż sprzedający wysłał Ci to co miał a Ty nie pytałeś w jakim jest stanie, więc po prostu się nie dogadaliście. Ja kupując przez net zawsze proszę o zdjęcia dokładne, jeśli mam wątpliwości to nie kupuję

Serio? Jak kupujesz część używaną, to oczekujesz że dostaniesz złom? Czy oczekujesz elementu używanego, ale nadającego się do użycia? To nie jest kwestia dogadania się. Bo ja nie prosiłem o zestaw puzli do poskładania, tylko zestaw zamków który mogę przełożyć do auta. Dostałem kupę złomu i tak też napisałem sprzedawcy. Problem w tym, że ona święcie uważa że wszystko jest w porządku. Tylko tą kwestię chcę zweryfikować. Reszta to już sprawa między nami w zasadzie.

piątek, 19 sty 2018, 23:12

Polaris napisał(a):
Stacyjka z natury zastosowanych śrub to trochę element jednorazowy. Jedynie co można zrobić to przekładać same bębny zamków. Ja w swojej korek wlewu miałem podobnie, bęben się obracał i raczej nie zamykał, zamek tylnej klapy się rozsypał dlatego też zamontowałem drugi (nawet od tej samej osoby od której kupowałeś) ale bez kluczyka gdyż mi na nim nie zależało.

W mojej felce stacyjka postanowiła się przekręcić zakupiłem używaną przez allegro i mimo, że jak mówisz jest ona jednorazową to zamontowałem ją bez problemu jedyne co miała to diaxem ponacinane śruby samozrywalne, żeby można było odkręcić stacyjkę od kolumny kierowniczej, a poza tym wszystko było w super stanie, dostałem koreczek paliwa do tego i też było elegancko.

Wydaje mi się, że po prostu ktoś tu zrobił demontaż na szybko byle było ( co też pokazują ucięte końcówki na kostce stacyjki, jakby nie dało się odczepić 2 kabelków) czytałem opinię sprzedającego na twój temat użytkowniku Kaszel i szczerze myślałem, że faktycznie chciałeś używki może za małe pieniądze i w idealnym stanie, ale to tutaj... Odeślij to i tyle. Miałeś dostać towar do zamontowania, nie do przeróbek.

Nie każdy ma ochotę bawić się w jakieś przekładanie elementów w zamku, bo choćby np. nie ma narzędzi do takich rzeczy lub też umiejętności/cierpliwości.
200 zł to moim zdaniem dużo za części które trzeba naprawiać.

http://skodafelicia.pl/viewtopic.php?f=19&t=15969&p=149494#p149494

sobota, 20 sty 2018, 01:46
Prezes d/s Technicznych

KaszeL napisał(a):
To nie jest kwestia dogadania się. Bo ja nie prosiłem o zestaw puzli do poskładania, tylko zestaw zamków który mogę przełożyć do auta. Dostałem kupę złomu i tak też napisałem sprzedawcy. Problem w tym, że ona święcie uważa że wszystko jest w porządku. Tylko tą kwestię chcę zweryfikować. Reszta to już sprawa między nami w zasadzie.

No to właśnie jest kwestia że się nie dogadaliście co do stanu części.

KaszeL napisał(a):
Polaris napisał(a):
Stacyjka z natury zastosowanych śrub to trochę element jednorazowy.

Tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeśli ktoś chce, to można ją zdjąć tak, żeby dało się całości użyć bez problemu. Ja zazwyczaj rozwiercam śruby mocujące i potem używam wykrętaków - działa w 99% przypadków. Na ten pozostały 1% zawsze zostaje przecięcie drugiej części obejmy. Wtedy można na spokojnie i poza samochodem manipulować stacyjką. W zasadzie najistotniejszą kwestią jest fakt, czy ktoś chce to zrobić dobrze, czy nie.

Dlatego napisałem " trochę jednorazowy"

Samemu raz wymieniałem stacyjkę w felici, bez zdejmowania kolumny kierowniczej przy użyciu wkrętarki, żebym chciał to robić drugi raz to nie powiem.

Ja osobiście widząc części w tym stanie bym ich nie kupił. Zawsze warto najpierw zweryfikować co się kupuje przed zakupem niż po.

sobota, 20 sty 2018, 15:54
Zobacz profil WWW

KaszeL napisał(a):
Proszę was o ocenę. Faktycznie mam zbyt wygórowane wymagania? Czy może jednak coś jest na rzeczy i dostałem zwykłe śmieci. Całość kosztowała mnie 200 zł jeśli to ma znaczenie. Dajcie znać co myślicie.

Wg mnie nie masz wygórowanych jak za tą cenę.Ja bym był zawiedziony.

Nie chce tu brać niczyjej strony bo uważam, że też postąpiłeś naiwnie kupując w ciemno, bez poproszenia wcześniej o zdjęcia. Na przyszłość po prostu tak jak napisał Polaris wołaj zdjęcia kupowanego przedmiotu, żebyś miał jak reklamowac i żeby nikt Ci ciemnoty nie wcisnał, ze zepsułeś sam

Natomiast nie lubię podejścia sprzedających na zasadzie "tu się wyklepie, tam się przesmaruje i jest jak nówka".. To zrób to jeden z drugim zanim wyślesz, przecież chodzi chyba o jakis poziom oferowanej usługi/towaru? To tak samo jak kupowac auto od handlarza, który tłumaczy "panie chcesz jak nowe idź do salonu" serio? tak ma to wyglądać? Nie da się kupić używki w dobrym stanie?

A zdziwiony jestem zwłaszcza po oznajmieniu, że..
sprzedawca napisał(a):
Dziękuje za zdjęcia i rzeczywiście to przed wysyłką ( przed demontażem ) wyglądało lepiej.
...
Poza tym to nie sąśmieci tylko części, które zamawiałeś

Skoro wyglądało lepiej to znaczy, że co? kupujacy sam to zepsuł, czy może jednak pracownik jest winny i należałoby poprosić klienta o odesłanie towaru i zwrócenie pieniązków? :kwasny: żeeenaaada. Tak sie nie robi i trzeba to piętnować

.

sobota, 20 sty 2018, 16:57
Zobacz profil WWW

Polaris napisał(a):
No to właśnie jest kwestia że się nie dogadaliście co do stanu części.

Tak, masz rację. Pisząc do sprzedającego z prośbą o załatwienie używanych części miałem na myśli złom nadający się do śmietnika.

To chyba oczywiste, że zależało mi na częściach sprawnych a nie uszkodzonych.... Jak można wyciągnąć z tego wnioski, że się nie dogadaliśmy. Po co miałbym kupować uszkodzone, szczególnie za taką cenę? Czy dla kogoś ma to sens? Jak by mi zależało na uszkodzonych klamotach, albo chociaż takich powiedzmy "do regeneracji" to bym przecież o takie poprosił. W domyśle się raczej kupuje sprawne, a nie uszkodzone. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.

faraday napisał(a):
Skoro wyglądało lepiej to znaczy, że co? kupujacy sam to zepsuł, czy może jednak pracownik jest winny i należałoby poprosić klienta o odesłanie towaru i zwrócenie pieniązków? :kwasny: żeeenaaada. Tak sie nie robi i trzeba to piętnować

Ja to rozumiem tak, że jak sprzedawca oglądał na samochodzie to wszystko było ok. Natomiast jego pracownik? demontował te części i nie przyłożył się do tego demontażu należycie. Inna para kapci, że ktoś to też obejrzał, zapakował i wysłał - trudno mi powiedzieć co tam się stało. Ewidentnie miało być dobrze, a wyszło jak zawsze.

Kontynuując temat, poprosiłem sprzedawcę o zwrot kasy. Jak to zwykle bywa w takim przypadkach był opór materii. Sprzedawca stwierdził, że załatwi następny komplet. Zgodziłem się na to podając jednocześnie limit czasowy do którego sprawa ma być załatwiona.

W międzyczasie za namową sprzedawcy spróbowałem naprawić to co dostałem. Wymoczyłem całość w ropie, oczyściłem i rozebrałem na czynniki pierwsze z nadzieją, że jednak coś się uda uratować. Pół dnia straciłem na to grzebanie. Oczywiście nic się nie udało uratować. Korek paliwa jak się kręcił tak się kręci, zamek klapy jak jest zablokowany, tak został zablokowany - co i tak nie zmienia postaci rzeczy, że jest połamany i nie kompletny. Stacyjki się umiem rozebrać tak, żeby się dostać do bębenka zamka. Zamki drzwi zaczęły nieco lepiej działać.

Jak nie trudno się domyślić sprzedawca nie dotrzymał tego limitu czasowego. Przy okazji strzelił focha, że mu dyktuję jak i kiedy ma sprawy załatwiać. Zażądałem więc zwrotu gotówki, który otrzymałem jeszcze zanim napisałem tego pierwszego posta. Jak tłumaczyłem wcześniej, nie zależy mi na piętnowaniu, chciałem tylko stwierdzić kto tak na prawdę miał rację.

Ostatecznie sprawa teraz rozbija się o zwrot części. Dostałem kasę, więc sprzedawca zażądał zwrotu części - nic dziwnego powiecie. Problem w tym, że zażądał części w stanie totalnie nie naruszonym, a ja niestety nie dość że mam wszystko rozebrane i wyczyszczone za jego namową zresztą. To na dodatek nie mogę teraz odesłać tych części bo trafiłem planowo do szpitala na trzy tygodnie. Dostałem ultimatum, że mam odesłać całość do środy a ze szpitala wychodzę najwcześniej na początku lutego.

Dzięki wszystkim za pomoc.

sobota, 20 sty 2018, 20:38

Silnik: 1.6 MPI 75 KM
Niestety nie Ty pierwszy i nie ostatni. Sam kiedyś przerabiałem podobny temat. Niestety nawet przy zakupach na forum trzeba o wszystko 10x pytać i potwierdzać czego Twoja przygoda jest przykładem.

Tak na przyszłość.
Jeśli chodzi o korek wlewu paliwa to jest tam w środku niewielka zapadka z tworzywa sztucznego, która jest pęknięta przez co nie da się zabezpieczyć korka. Da się to naprawić, wystarczy trochę chęci i zacięcia warsztatowego. Ja u siebie wyrzeźbiłem taką zapadkę na wzór oryginalnej z kawałka stali.
Zamek klapy bagażnika też jest do uratowania. Zamek jest zablokowany najprawdopodobniej przez korozje i brud (tak było u mnie) Reanimacja jest znacznie trudniejsza w porównaniu do korka, ale też da się to zrobić. Jeżeli kogoś by interesowało jak to zrobiłem u siebie to służę pomocą.

sobota, 20 sty 2018, 21:27
Prezes d/s Technicznych

KaszeL napisał(a):
Tak, masz rację. Pisząc do sprzedającego z prośbą o załatwienie używanych części miałem na myśli złom nadający się do śmietnika.

To chyba oczywiste, że zależało mi na częściach sprawnych a nie uszkodzonych.... Jak można wyciągnąć z tego wnioski, że się nie dogadaliśmy. Po co miałbym kupować uszkodzone, szczególnie za taką cenę? Czy dla kogoś ma to sens? Jak by mi zależało na uszkodzonych klamotach, albo chociaż takich powiedzmy "do regeneracji" to bym przecież o takie poprosił. W domyśle się raczej kupuje sprawne, a nie uszkodzone. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.

Dla jednego złoto dla drugiego śmieci, każdy ma swoje postrzeganie. Ja bym za tą cenę tego nie kupił i tyle, dla mnie nie jest tyle warte.

Ale tak jak pisałem zamek tylny rozleciał mi się w rękach jak próbowałem go rozebrać żeby przesmarować, korek zachowywał się tak samo jak ten o którym tu piszesz.

sobota, 20 sty 2018, 22:59
Zobacz profil WWW

Skoro sprzedawca strzelił focha że mu dyktujesz to ty również strzel focha, napisz kiedy wychodzisz wtedy odeślesz i tyle, poskładaj to tak jak ma być wtedy zapakuj, wyślij i nie martw się.
A sprzedawca, cóż, pewnie trochę stracił w oczach ludzi z forum, ale nie sprzeda tu sprzeda gdzieś indziej.

niedziela, 21 sty 2018, 14:38

Polaris napisał(a):
Ja bym za tą cenę tego nie kupił i tyle, dla mnie nie jest tyle warte.

Dobrze, że chociaż w jednym się zgadzamy. Ja też bym tego nie kupił za tyle. Nauczka dla mnie, żeby zawsze potwierdzać stan kupowanego sprzętu, niezależnie od tego od kogo się kupuje.

niedziela, 21 sty 2018, 20:42

Silnik: inny...
KaszeL
Szczerze? nie dał bym za to 50zł. To gruz straszny... ale też kiedyś od niego kupowałem jakieś plastiki to były brudne i zasyfione strasznie.... Ale cena była atrakcyjna to spoko, a no i nie były połamane :) więc wsumie OK :)
ale tutaj to nie tylko słabo wygląda, ale elementy są niesprawne. No ale jak Ci oddał pieniądze, to nie widze problemu, odeślij i wszyscy happy...
a na przyszłośc nie kupuj nic jeżeli nie zobaczysz zdjęć jak to wygląda :O w życiu czegoś takiego nie zrobiłem... a uwierz mi części co miesiąc przychodzą do mnie kartonami :D cała wypłata co miesiąc na części praktycznie :nie wiem: bez zdjęć to kupuje nówki, ale używki zawsze chce co najmniej kilka-kilkanaście zdjęć, i wtedy nie ma problemów :spoko1:

BYŁO:
nissan sunny coupe b12 1.6 12v, subaru impreza GF 2.0 AWD, peugeot 106 1.0, audi 80 b3 1.9d, mazda mx3 1.8 v6 24v, skoda felicia ROST STYLE 1.3mpi, citroen berlingo 1.8 8v

niedziela, 21 sty 2018, 21:55

Miałem się nie wypowiadać, choćby ze względu na to, że ze sprzedającym "znamy się" wspólne spoty i również zdarza mi się zakupy robić u niego. Kolego KaszeL moim zdaniem towar tuż po rozpakowaniu nadawał się tylko i wyłącznie do zwrotu o ile umówione było że osprzęt nadaje się do montażu i użytku - sądząc po fotkach się nie nadaje. Brałem różne towary najczęściej odbierając osobiście od Sprzedającego - nigdy nie mając zastrzeżeń do towaru to też dla mnie taki trochę szok. Mam nadzieję że mimo wszystko dogadacie się i załatwicie sprawę.
Nauka na przyszłość:
- prosić dokładne foty oferowanego towaru,
- preferuj odbiór osobisty - wiem (czas, paliwo itp.) ale mimo wszystko unikniesz rozczarowania,
- zawsze jak coś sprzedaje (pakuje sam by żadne drewniane ręce niczego nie zepsuły) i jak do tej pory nikt żalu do mnie nie ma,

poniedziałek, 22 sty 2018, 11:32

dwa razy u niego kupowałem i dwa razy byłem niezadowolony. pierwszy zakup to półka pod deskę - przyszła pocztą zawinięta samym streczem bez niczego i albo była już przez wysyłką pęknięta albo podczas wysyłki pękła. oczywiście sprzedający olał ;) drugi zakup konsola środkowa od GLX. zapakowane identycznie w sam strecz i też nie było wspominane o jakiś drobnych mankamentach o których teoretycznie powinienem wiedzieć jeśli by był uczciwy, nie pamiętam o co chodziło dokładnie, bo to było dawno. typowy handlarzyna, który szuka łosia na swoje niby rarytasy za grube pieniądze lub szroty również nie za grosze :)

poniedziałek, 22 sty 2018, 16:13
Zobacz profil WWW

A ja chciałem kupić elementy z serii L&K :\

poniedziałek, 22 sty 2018, 19:59

Tak sobie czytam i czytam te wszystkie wiadomości co na mój temat są wypisywane jako na "sprzedającego" i odpowiem w ten sposób.
Towar został wysłany, klient otrzymał paczkę i jakież było jego zdziwienie że mu nie pasuje.
Miło czytać swoje maile raz jeszcze na forum, ale to tylko o nim świadczy. Jeśli już cytujesz maile to zacytuj też swoje co do mnie pisałeś.
Lepiej by się czytał całą dynastię a nie tylko połowę.

Co do postawy.
Ja jako sprzedający :
1. Wysłał towar, kujący otrzymał
2. Przyjął zwrot części używanych - przyjął zwrot
3. Zwrócił pieniądze jednocześnie informując o zwrocie towaru do wczoraj ( środa )- zwrócił należność
4. Poprosił o zwrot części do dnia 24.01.2018 - jeszcze nie otrzymał

Kupujący:
1. Zostało mu tylko odesłanie części, które uważał za niesprawne. - Sprzedający nie otrzymał

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano sobota, 27 sty 2018, 12:31 przez DJTRANCE, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 25 sty 2018, 15:49

co nie zmienia faktu dotyczącego stanu w jakim wysłałeś (bądź "Twój pracownik") oferowane części :) o to głównie tu się rozchodzi, a do tego się w żaden sposób nie odniosłeś.

czwartek, 25 sty 2018, 17:34
Zobacz profil WWW
Prezes d/s Technicznych

W całej tej historii z tego wątku jest kilka błędów po obu stronach.

Ostatnio kupowałem na alledrogo skaner ręczny.
Według sprzedającego skaner sprawny, ale uszkodzone opakowanie (kupowałem dla siebie zatem pudełkiem nie zamierzałem skanować)
Zapłaciłem sprzedający wysłał.
Po dotarciu okazało się że brakowało kabla a po włożeniu karty SD nie dało się jej sformatować w urządzeniu, po włożeniu baterii popracował 10 minut po czym nowe baterie zmarły.
Napisałem do sprzedającego poinformowałem o fakcie co dostałem i jak to pracuje. W odpowiedzi dostałem informację aby odesłać.
Odesłałem w stanie takim jak dostałem.
Sprzedający dostał paczkę spowrotem, zwrócił pieniądze za sprzęt oraz przesyłkę w obie strony.
Osobiście wolałbym aby to co kupowałem było zgodne z opisem ale czasem bywa inaczej. Skanera nie rozbierałem nie naprawiałem ani nie modyfikowałem, sprzedający mnie do tego nie namawiał.

Tak to powinno wyglądać.

czwartek, 25 sty 2018, 22:37
Zobacz profil WWW

Polaris napisał(a):
Napisałem do sprzedającego poinformowałem o fakcie co dostałem i jak to pracuje. W odpowiedzi dostałem informację aby odesłać.
Odesłałem w stanie takim jak dostałem.
Sprzedający dostał paczkę spowrotem, zwrócił pieniądze za sprzęt oraz przesyłkę w obie strony.

Tak to powinno wyglądać.

:ok: :DD:

piątek, 26 sty 2018, 00:03
Zobacz profil WWW

Podsumowując KaszeL niech odeśle to co dostał a DJ niech pogada z pracownikami by trochę bardziej uważali na to jak pakują i co pakują bo renomę ciężko zbudować a stracić bardzo łatwo
Pozdrawiam wszystkich c:

piątek, 2 lut 2018, 14:24
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]